Servis Çağır

Beko Buzdolabı Tamir Servisi

Beko Buzdolabı oluşabilecek belli başlı arızalar aşağıda listelenmiştir.

1. Buzdolabı Çalışmıyor Arızası;

1.Fiş prize tam oturmamıştır.

2.Prizin bağlı olduğu ana sigorta kapalıdır.

Beko Buzdolabınızın fişi prize tam oturmamış olabilir fişi oturduğundan emin olacak şekilde takınız.. Eğer fişi tam takmış olduğunuz halde Beko buzdolabınız çalışmıyorsa sorun fişinizden kaynaklanabilir. Bu yüzden prizinizin bozulmuş olma ihtimaline karşın prizinizi değiştiriniz veya bağlı olduğu ana akım sigortasını kontrol ederek açık olduğundan emin olunuz. Bunlar ana arızalardır bu gibi durumlarda arızanın büyümemesi için 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

2. Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor;

1.Buzdolabının kapısı düzgün kapanmamıştır.

2.Buzdolabınız gaz kaçağı yapıyor olabilir.

3.Soğutucu ve dondurucu bölmesinin sıcaklığı düşük olabilir.

4.Dolabınızın su tahliye kanalları tıkanmış olabilir.

5.Rezistanslardan biri veya birkaçı bozulmuş olabilir.

Beko Buzdolapları gaz sayesinde soğutma işlemini gerçekleştirirler bu yüzden kapılarını düzgün kapatınız çünkü kapılar açık kaldığından dolayı Beko buzdolabınız gaz kaçağı yapıyor olabilir. Kapıları kapattığınız halde soğutmuyor ise buzdolaplarınızdaki soğutucu ve dondurucu bölümlerinin sıcaklık ayarlarını düzgün hale getiriniz veya rezistanslarınızın bozulmuş olma ihtimaline karşın teknik destek için bizi arayınız. 444 48 63

3. Buzdolabı Motoru(Kompresör) Çalışmıyor;

1.Sıcaklık ayarları doğru yapılmamış olabilir.

2.Buz çözme devresi çalışıyor olabilir.

İlk önce Beko buzdolabınızda ki sıcaklık ayarlarını uygun hale getiriniz kompresör yinede çalışmadıysa buz çözme sistemi devrede olabilir. Bu durum tam otomatik buz devresine sahip makinalarvda periyodik olarak gerçekleşmektedir. Yaklaşık 7 dakika sonra Beko buzdolabınızı kontrol ediniz eğer çalışmaya başlamadıysa teknik bir arıza gerçekleşmiş olabilir vakit kaybetmeden teknik destek için arayınız. 444 48 63

4. Beko Buzdolabı Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor;

1.Buzdolabının bulunduğu ortamın çok soğuk olması.

2.Buzdolabının bulunduğu ortamın nemli olması.

3.Buzdolabı kapısının çok sık açılıp kapatılması.

Beko Buzdolabının bulunduğu ortamın sıcaklığı 10 C’nin altındaysa ve çok nemliyse sık yaşanabilecek bir durumdur. Bu yüzden Beko buzdolabını koymak istediğiniz ortamın sıcaklık ve nem oranı normal olmalıdır. Beko Buzdolabı kapılarını çok sık açıp kapatmak bir çok arızaya neden olabilir ve tüketimi arttırabilir bu nedenle her kapıyı kapattığınızda kapının düzgün kapandığından emin olunuz. Bunlar ana arızalardır bu gibi durumlarda arızanın büyümemesi için 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

5. Beko Buzdolabı Buzlanma Yapıyor;

1.Buzdolabının kapısı düzgün kapatılmalıdır.

2.Termostat ayarları kontrol edilmelidir.

3.Buzdolabınız No-frost özellikte ise hava akımını yapan delikler tıkanmış olabilir.

Termostat ayarlarını dondurucu ve soğutucu için uygun hale getiriniz. Eğer buzlanma devam ederse Beko buzdolabının kapısını fişi çekili halde 2 gün açık şekilde bekletiniz arıza devam ediyorsa teknik destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunlar ana arızalardır bu gibi durumlarda arızanın büyümemesi için 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

6. Beko Buzdolabının Kapısı Kapanmıyor;

Beko Buzdolabınızın kapısı düzgün bir şekilde kapanmıyor ise Kapıda bulunan contalar zarar görmüş olabilir. Contalarınızı uygun conta ile değiştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Değiştirdiğimiz parçalara 1 yıl garanti süresi verilmektedir. Değişen parça bizden kaynaklı arıza yapmışsa ücretsiz bir şekilde tekrardan değiştirilir.

7. Beko Buzdolabı Ses Yapıyor;

Beko Buzdolabının ses çıkarmasında bir çok neden vardır. Bunlar motorun bozulması, fanın bozuk olması, buzdolabın içinde ara kanal rezistans parçasının bozuk olması veya basit arıza olarak fan yerinin pislikten dolmuş olması, dolabın yerinin dengesiz olmasından kaynaklanıyor olabilir.Ya da hava ısınmaya başladıkça Beko buzdolabının içini soğutmak için harcayacağı enerjide orantılı olarak artacaktır. Bu sorun arıza gibi gözükmese de başka bir yerden de kaynaklanıyor olabilir.Bunu için siz yinede tedbiri elden bırakmayıp Beko buzdolabı teknik servisimiz ile 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

8. Beko Buzdolabı Su Akıtıyor;

Beko Buzdolabınızın sıcaklık ayarlarının doğru yapıldığından emin olun eğer ayarlar düzgün değilse uygun hale getiriniz.Daha sonra sebzelik kısmını kontrol edin su birikmiş ise su kanalı tıkanmış olabilir kanalı iyi bir şekilde temizleyiniz.Eğer sızıntı dolabın arkasında ve motorun bulunduğu kısımda ise makinenizin kapılarını doğru bir şeklide kapanıp kapanmadığı kontrol ediniz.Eğer bu çözümler arızanızı gidermediyse Beko buzdolabınızda ara kanal rezistans parçası, motor gibi parçalar arızalı olabilir.Bu arızayı göz ardı etmeyip tedbiri elden bırakmadan daha büyük arıza oluşmadan Beko buzdolabı teknik servisimiz ile 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

9. Beko Buzdolabının Alt Bölmesi Soğutmuyor;

Beko Buzdolabınızın alt kısmı soğutmuyor ise Beko dolabınızın fişini çekip kapıları açık bir şekilde 2 gün bekleyiniz. Bu işlemi yaptığınızda Beko dolabınız tekrar eski haline dönecektir ama parçaların durumuna göre Beko buzdolabı tekrar aynı arızayı verebilir.Bunun nedeni dondurucu kısmının arka bölmesinde bulunun rezistans,fan parçaları bozulmuş olabilir.Rezistans bölmesinin görevi dondurucu kısmındaki soğuk havayı alt kısma üflemesidir bu soğuk havayı alt kısma üfleyemediği için alt kısım soğutmuyor.Bu arızayı göz ardı etmeyip tedbiri elden bırakmadan Beko buzdolabı teknik servisimiz ile 444 48 63 çağrı merkezimizi hemen arayıp randevu alabilirsiniz.


Etiketler; 

İzmir Beko Buzdolabı Servisi, Beko Buzdolabı Servisi, Beko Buzdolabı İzmir Servisi, Beko Buzdolabı Tamircisi, Beko Buzdolabı Tamiri, Beko Buzdolabı Teknik Servisi, Beko No Frost Buzdolabı Servisi, Beko Buzdolabı Müşteri Hizmetleri, Beko Buzdolabı Çağrı Merkezi, Beko Buzdolabı Yedek Parça, Beko Buzdolabım Bozuldu, Beko Buzdolabı Arızaları, Beko Buzdolabı Servis Numarası